0лігархи в паніці! Стал0сь немислиме – за Ахмет0ва взялись, активна стадія. Здали всіх – українці аплодують. Нарешті

Проти Ріната Ахметова розпочато велика інформкампанія ЗМІ. Олігарха збираються тиснути. Уже тиснуть. Поки інформаційно.

Такими словами почали своє повідомлення в телеграм-каналі Klymenko Time.

Далі прямим текстом:

Історія зі старшим сином Євгена Щербаня, що почалася після виходу фільму “Спадкоємець”, починає набувати характерні риси цілеспрямованої інформаційної кампанії. Спочатку ми зробили висновок, що фільм може не бути частиною кампанії, що “Громадське”, можливо напрацьовує собі портфоліо розслідувань. АЛЕ ні, ні.

Активно в просуванні фільму почали брати участі видання “Новий час” і “Радіо свобода”, ну а сьогодні вже на “Українській правді” вийшло ціле інтерв’ю з Євгеном Щербанем, в якому він в пух і прах розносить Ріната Ахметова.

Характерно, до речі, що ресурси Порошенко, які іноді виступають інформаційними союзниками Грантових ЗМІ, цього разу мовчать. І, думаємо, продовжать мовчання.

Загалом, до інтерв’ю. Уже не соромлячись у виразах, старший син Щербаня називає Ахметова “шакалом”, який нажив стан на вбивство Євгена Щербаня. До слова, ще раніше в коментарях на своїй сторінці в Фейсбук він вживав цю образа на адресу Ахметова.

Власне в інтерв’ю не так багато нового, того, що не увійшло до фільму “Спадкоємець”, але знову ж таки червоною ниткою через весь матеріал проходить думка “винен Рінат”.

Головні ж слова інтерв’ю зосереджені у відповіді Євгена Щербаня на питання – “хто ж таки став вигодонабувачем від вбивства батька?”. Він вважає, що політично – це був Леонід Кучма, а бізнес отримав Рінат Ахметов. Тобто вже не Тарута, як можна було б судити з фільму. Головний ворог саме Ахметов.

Наступний крок Щербаня буде, за його словами, зосереджений на залученні Ахметова, Тарути і інших людей, які причетні до цієї історії, до допиту.

І ще з цікавого. Щербань передбачає, що продаж Ахметовим компанії “Паралель”, якій належать заправки “Гефест”, є роботою на випередження дій Євгена Щербаня. Мовляв, олігарх серйозно сприймає те, чим займається син убитого в 1996 році бізнесмена і нібито підчищає всі хвости. Хоча, як відомо, загинатися “Паралель” стала після втрати активів на непідконтрольному Донбасі.

Пару висновків з цієї історії. На наш погляд в Україні починається активна стадія конфлікту “західних партнерів” з місцевим олігархатом. Звичайно ж метою є контроль над ключовими сферами української економіки, висмоктування ресурсів, що залишилися. Енергетика, яку контролює Ахметов, – в пріоритеті.

Розслідування ж Щербаня – це всього лише один з витоків цього протистояння і в найближчому майбутньому ми очікуємо появи нових резонансних справ з минулого, якими будуть бити Ахметова. А потім і Коломойського та інших олігархів. Чи зможуть вони вийти переможцями з цієї ситуації на своїй землі – покаже час і багато в чому буде залежати від того, в чиїх руках буде влада в країні.

Поки відомо лише те, що команді Ахметова пора включати антикриз. Відсидітися мовчки і відмахуватися за допомогою лаконічних формулювань не вийде. Старт кампанії проти олігарха почався.

3 грудня Hromadske опублікувало фільм про життя, вбивство і спадщині найбагатшої людини України 90-х Євгена Щербаня. Головний герой фільму – його старший син Євген Щербань. Автори фільму – журналісти Максим Каменєв і Олександр Кохан.

З 2013 року Євген Щербань проводить власне розслідування. Він розібрався, як і яким чином зникло спадок батька – його частка в корпорації Індустріальний союз Донбасу (ІСД).

Як повідомляє видання Ліга.нет: Євген Щербань – український бізнесмен і народний депутат другого скликання Верховної Ради. Він був акціонером більше 150 компаній в Україні, серед найбільших – Індустріальний союз Донбасу (ІСД), Атон, Гефест, Фінансист.

3 листопада 1996 року Щербаня розстріляли кілери в аеропорту Донецька, коли він з сім’єю спускався по трапу чартерного літака, повертаючись з Москви з ювілею співака Йосипа Кобзона. Жертвами також стали дружина Щербаня Надія, бортмеханік, авіатехнік і інспектор митниці.

Організатором вбивства Генпрокуратура в 2004 році назвала екс-прем’єра Павла Лазаренка. Той заперечував причетність.

У 2013 році фігурантом справи про вбивство Щербаня стала Юлія Тимошенко. Слідство тоді стверджувало, що вона – одна з замовниць вбивства конкурента разом з Лазаренком. Але всі звинувачення з Тимошенко згодом зняли.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *