19 Млрд Грн Збитків «Нафтогазу»!!!, Не Завадило Знайти ГІГАНТСЬКУ Суму На Виплату Премії Для Вітренка

Ексменеджер «Нафтогазу» Юрій Вітренко, якого розглядають на посаду міністра енергетики України, отримає свою премію за виграш Арбітражу проти «Газпрому» в розмірі майже 8 млн доларів. Половину суми він уже отримав, а другий транш погодили на прохання Офісу президента.

Як повідомляють співрозмовники OBOZREVATEL у Кабміні, Вітренко отримає гроші на свій рахунок в Ощадбанку, ua833226690000026208003207069, ІПН 2801904511 Вітренко Ю. Ю. – 7,290 млн доларів «чистими» (без урахування податків) – це близько 170 млн грн.

Незважаючи на збитки «Нафтогазу» в розмірі 19 млрд грн, у бюджеті знайшли понад 200 млн грн на виплату премії для Вітренка. Водночас у головному фінансовому документі не заклали гроші для потрібного підвищення зарплат медикам.

Другу частину своєї премії в розмірі понад 94 млн грн (на момент призначення виплати еквівалент 4 млн доларів) колишньому менеджеру не виплачували майже протягом року. Однак напередодні узгодження його кандидатури на позицію міністра енергетики питання розв’язалося. Втрутився Офіс президента – і гроші відразу ж знайшлися.

І це в умовах, коли Кабінет міністрів не знайшов грошей ні на підвищення мінімалки з липня 2021-го до 6,5 тис. грн, ні на підвищення окладів учителів, як це планували раніше, ні на підвищення зарплат медиків, як того просив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Зазначимо, що водночас українські лікарі в середньому заробляють близько 8 тис. грн. Тобто замість одного Вітренка можна було виплатити середню зарплату 25 тисячам лікарів!

Гроші може отримати в ОВДП

До речі, як пише видання «Страна», частину суми він може отримати у вигляді облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП). Разом із «чистою» премією він, поки не продасть цінні папери, отримуватиме відсотки. Це також означає, що премію йому виплатять коштом нового держборгу (ОВДП – це боргові папери, які випускає держава).

Про те, що колишній топменеджер НАК вирішив через суд вимагати нарахувати йому премію, стало відомо 12 грудня. Водночас розкрився і конфлікт інтересів ексменеджера НАК: виявилося, що Вітренко є також одним із кандидатів на посаду міністра енергетики.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Чистий консолідований збиток НАК «Нафтогаз України» за січень-вересень 2020 року становить 17 млрд грн. Водночас голові правління компанії Андрію Коболєву нарахували 229 млн грн премії.

У 2018 році глава «Нафтогазу» заробив 286,5 млн грн. Із них 261 млн грн – премія за перемогу над «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі.

Ще майже 700 млн грн топменеджери «Нафтогазу» повинні отримати за підсумками всього процесу проти російської компанії.

Пізніше ЗМІ розповіли, що аудит «Нафтогазу» виявив, що через фінансові порушення в компанії бюджет недоотримав 75 млрд грн. У «Нафтогазі» підтвердили, що отримали від Держаудитслужби акт ревізії й надали свої заперечення.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *