Однозначна позиція! Степанов шокував всіх – офіційне рішення!

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив про те, що рішення про доцільність локдауну переглядатися не буде. Глава МОЗ зазначив, що це офіційна позиція міністерства.

Про це в коментарі “Стране” заявив глава українського МОЗ Максим Степанов.

“ПОЗИЦІЯ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ОДНОЗНАЧНА: МИ ПРОТИ БУДЬ-ЯКИХ ПЕРЕНОСІВ КАРАНТИНУ. МОЗ НЕ ІНІЦІЮВАВ ЖОДНИХ ПЕРЕНЕСЕНЬ І ЗМІН В КАРАНТИН. ВІН БУВ УЖЕ ДАВНО ЗАПЛАНОВАНИЙ НА ЦІ ДАТИ. ВЧОРА НА ЗАСІДАННІ УРЯДУ МИ ПРИЙНЯЛИ РЯД УТОЧНЮЮЧИХ ТЕХНІЧНИХ ЗМІН З ТОЧКИ ЗОРУ ЗДІЙСНЕННЯ ТОРГІВЛІ В ЦЕЙ ПЕРІОД. СЬОГОДНІ ЗАСІДАННЯ УРЯДУ НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ І ЗАВТРА ТЕЖ. ТОМУ З 8 ПО 24 СІЧНЯ ВКЛЮЧНО ПОВИНЕН БУТИ ЖОРСТКИЙ КАРАНТИН “, – СКАЗАВ СТЕПАНОВ.

Він додав, що посилення карантинних заходів необхідно, навіть з урахуванням зниження захворюваності, яка спостерігається в Україні останніми тижнями.

“Жорсткий карантин – необхідний захід, незважаючи на зменшення цифр хворих, які є на сьогоднішній день. Однак навіть сім тисяч заражених – чимало. У нас все одно близько 23 тисяч осіб перебувають у лікарнях з коронавірусів, велика кількість важких хворих. А на третьому тижні січня ще і приєднається грип, який передається таким же шляхом, як коронавірус і часто дає такі ж ускладнення. Карантин потрібен, щоб уникнути пікових навантажень на медичну систему “, – повідомив міністр.

Степанов також пояснив, з чим пов’язане зниження кількості виявлених заражених коронавірусом в Україні. За його словами, українці рідше звертаються до сімейних лікарів і не здають тести на COVID-19.

“МОЖЛИВОСТІ ЛАБОРАТОРНИХ ЦЕНТРІВ ТІЛЬКИ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ПО ПЛР-ТЕСТУВАННЯ – 56 ТИСЯЧ ТЕСТІВ НА ДОБУ. А ПЛЮС ЛІКАРНІ З ЛАБОРАТОРНИМИ ЦЕНТРАМИ ТА ІНШІ СУБ’ЄКТИ. ЦЕ МІНІМУМ 75 ТИСЯЧ ТІЛЬКИ ПЛР-ТЕСТІВ В ДЕНЬ. ЕКСПРЕС-ТЕСТІВ МИ В СЕРЕДИНІ ГРУДНЯ ПРИВЕЗЛИ 260 ТИСЯЧ, ЗАРАЗ ЗАВЕЗЛИ ЩЕ 1,5 МЛН – ЩОБ РОБИТИ НЕ МЕНШЕ МІЛЬЙОНА ТЕСТІВ НА МІСЯЦЬ. У НАС Є МОЖЛИВОСТІ ТЕСТУВАТИ ГРОМАДЯН. АЛЕ РЕАЛЬНІСТЬ ТАКА, ЩО ЛАБОРАТОРНІ ЦЕНТРИ ЗАРАЗ ЗАВАНТАЖЕНІ ВСЬОГО НА 25-30% В ДЕЯКИХ ОБЛАСТЯХ. ЛЮДИ ПРОСТО НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ “, – ЗАЗНАЧИВ ГЛАВА МОЗ.

Міністр визнає, що офіційна статистика по захворюваності COVID-19 в Україні не відображає реального стану речей.

“Я КОЖЕН ДЕНЬ ЗАКЛИКАЮ УКРАЇНЦІВ: ЯК ТІЛЬКИ У ВАС З’ЯВЛЯЮТЬСЯ РЕСПІРАТОРНІ СИМПТОМИ, ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ І РОБІТЬ ТЕСТ НА КОРОНАВІРУС. АЛЕ, НА ЖАЛЬ, Є ВИПАДКИ, КОЛИ СІМЕЙНИЙ ЛІКАР ВІДМОВЛЯЄ В ТЕСТУВАННІ – ТОДІ ЗВЕРТАЙТЕСЯ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ МОЗ, ПОВІДОМЛЯЙТЕ ПРО ЦЕ. МИ НЕ МОЖЕМО ТОЧНО СКАЗАТИ, ЯКА КІЛЬКІСТЬ ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ COVID-19 ЛЮДЕЙ НЕ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ЛІКАРЯ. АЛЕ ФІКСУЄМО ФАКТИ, КОЛИ ЛЮДИ ВСТУПАЮТЬ В ЛІКАРНЮ ВЖЕ НА 7-8-Й ДЕНЬ ЗАХВОРЮВАННЯ, ЇМ УЖЕ ТАМ ПРОВОДЯТЬ ТЕСТУВАННЯ І ЛАБОРАТОРНО ПІДТВЕРДЖУЮТЬ КОВІД. В УКРАЇНІ Є СТАБІЛІЗАЦІЯ ПО ЗАХВОРЮВАНОСТІ, АЛЕ МИ ПРОГНОЗУЄМО ЗБІЛЬШЕННЯ КІЛЬКОСТІ ХВОРИХ ПІСЛЯ НОВОРІЧНИХ СВЯТ. ТОМУ КАРАНТИН НЕОБХІДНИЙ “, – РЕЗЮМУВАВ МАКСИМ СТЕПАНОВ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *