Неприхований грабіж! Пр0сто зараз – українцям п0казали все. Ш0куюча правда про тариф – р0зкрадаються мільярди

З державних енергетичних компаній, в першу чергу НАЕК «Енергоатом», розкрадаються мільярди гривень під прямим заступництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Про це у своїй колонці у виданні «Українська правда» пише співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний.

“Збитки НАЕК “Енергоатом” від останніх торгів (18 грудня 2020 року – прим.) будуть більше 1 млрд грн. А це вже надцятий раз, коли так цинічно і неприкрито біржова площадка використовується для крадіжки мільярдів гривень з держкомпанії … Грабіж неможливий без “даху” в особі колективного “Дуремара” регуляторного органу НКРЕКП”, – пише Тинний.

На думку підприємця, рекордні збитки “Енергоатому” – 7 млрд грн за 2020 р. – прямий наслідок цинічної змови керівництва компанії, біржового майданчика, що регулює і правоохоронних органів.

На останній торгах практично весь обсяг був придбаний компанією “Юнайдет Енерджі”, що спеціалізується в тому числі на постачання електроенергії, газу та нафтопродуктів на підприємства групи “Приват”.

“Збитки держкомпаній завжди в кінцевому рахунку покриваються за рахунок державного бюджету і наших податків. А могли б бути прибутки і додаткові надходження в бюджет”, – зазначає Тинний.

На тлі неприкритого грабунку держкомпаній, населенню надається подачка у вигляді пільгової ціни на електроенергію.

“Під прикриттям необхідності цієї “соціальної” ціни твориться все свавілля, описане вище. І що при розподілі “знижок” завжди знайдуться моторніші, здатні урвати в тисячу разів більше”, – підсумував Тинний

Відзначимо, що 6 грудня зьявилась інформація про те, що Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики і компослуг (НКРЕКП) на засіданні схвалила проект постанови про обов’язкове надання інформації про двосторонні договори на енергоринку з боку тих суб’єктів, які входять до складу вертикально інтегрованих компаній або є афілійованими між собою.

Цікаво, що сам глава НКРЕКП Валерій Тарасюк зізнався, що не бачить необхідності в такій постанові відомства. Однак він підкорився волі більшості членів Комісії, але запропонував обговорити постанову.

«Ми схвалюємо це рішення, проте я прошу провести нараду з цього приводу, тому що до кінця не відчуваю необхідність прийняття такого регуляторного акта. Швидше за все, я не маю рації, але в будь-якому випадку пропоную схвалити, а потім обговорити», – сказав Валерій Тарасюк.

Згідно з постановою, афілійовані суб’єкти зобов’язані протягом трьох робочих днів після укладення двостороннього договору надавати НКРЕКП всю інформацію про предмет договору. Також – про ціну електроенергії і порядок її розрахунку, обсяг електричної енергії і графіки погодинного обсягу купівлі-продажу, терміни і порядок постачання, а також про інші умови такого договору відповідно до затвердженої форми.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *