Є підстави! Посадять всіх разом – Козак вляпався: потягне і Медведчука! Відпочинок закінчився – час відповідати

З’ясувались подробиці щодо придбання проросійських каналів NewsOne та “112 Україна”. Щоб купити ці два телеканали, Тарасу Козаку довелось викласти 103 мільйони гривень. Центр протидії корупції провів розслідування щодо походження статків представника ОПЗЖ, які він витратив на купівлю телеканалів.

Щоб проаналізувати дані, у Центрі протидії корупції користувалися винятково доступними джерелами: з відкритих кіпрських реєстрів витягнули документи. Про це зазначила в ефірі 24 каналу виконавча директорка ЦПК Дар’я Каленюк.

За її словами, у жовтні 2020 року могло бути кілька кримінальних справ щодо Козака. Вони б стосувалися брехні в деклараціях і недекларування ним окремих активів. Але через скандальне рішення Конституційного суду України наразі Козака притягнути до відповідальності складніше.

“У правоохоронних органах є підстави та повноваження для кримінальних проваджень”, – зазначила Каленюк.

Вона додала: “Я переконана, що у правоохоронців повинно бути в рази більше інформації, ніж ми отримали в публічному доступі. Є достатньо підстав для того, щоб притягнути Козака і за іншими статтями Кримінального кодексу”.

Компанія Turul Investments Limited на Кіпрі, яка належить Козаку з 2012 року, до 2017 року була повністю збитковою. За документами, ідея її активності – це холдинг-інвестиції. Але насправді компанія працювала як “перевалочна база” для грошей.

“Ми виявили, як раптово в 2017 році Козак отримав від повністю збиткової компанії 1 мільйон 100 тисяч євро. Насправді їх йому позичила незадекларована дружина Наталя Лавренюк”,– зауважила експертка.

Саме на неї записана частка в Росії, яка видобуває нафтопродукти і постачає їх на Захід.

Каленюк розповіла, що телеканали Козак купив через рахунки білоруських банків. Саме в Білорусі Козак, Медведчук і Марченко тримають свої збереження на мільйони євро в банках, якими володіє 2 білоруських олігархи.

“Один з них – Мікалай Варабей лише нещодавно став у 2019 році співвласником компанії в Україні, яка володіє 1 100 кілометрами нафтопроводу”, – відзначила експертка.

Виконавча директорка ЦПК наголосила, що білоруський олігарх, наближений до Олександра Лукашенка, пішов у бізнес з Медведчуком щодо перекачування нафтопродуктів з Росії і далі в Угорщини. А в обмін на це – погодився потримати гроші Медведчука і Козака у Білорусі, де вони нібито захищені від американських санкцій, а тепер – і від українських.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *