РФ стягує до кордону з Україною артилерію – розслідувачі

Група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) знайшла відео, які підтверджують, що Росія перекидає на кордон з Україною військову техніку, при цьому маскує її номерні знаки.

Джерело: публікація CIT

Деталі: Розслідувачі посилаються на матеріали про перекидання російської техніки, які 1 та 2 квітня з’явилися у Twitter.

На двох відео відображені вантажівки, що буксирують гаубиці «Мста-Б» в Ростовській області.

На першому відео оператор говорить «номера регіону прикриті», а на другому чітко видно, що на вантажівках синьою плівкою або ізолентою заклеєні держномери, а саме — прихований код, який на цивільних номерних знаках вказує на регіон, а на військових — як правило приналежність до військового округу РФ.

Ростовская обл, 01.04.2021 pic.twitter.com/i9PgC3W1yE— IgorGirkin (@GirkinGirkin) April 1, 2021

Аксай, Ростовская обл, 02.04.2021

… номера заклеены pic.twitter.com/vhk7LQyUPs— IgorGirkin (@GirkinGirkin) April 3, 2021

Дослівно: «Нам вдалося встановити, що і перше, і друге відео зняті в районі Ростова-на-Дону на трасі М4, яка на північ від місця зйомки проходить поблизу кордону з Україною. Колони теж спрямовуються на північ. Хоча ми не знаємо пункти їх призначення , варто згадати, що не так давно на відео з Воронежа потрапила колона з кодом 76 на номерах — цей код відноситься до Центрального військового округу (Росії — УП), який взагалі не межує з Україною.

Крім того, нам вдалося виявити кілька недавніх фото- і відеоматеріалів з рухом ешелонів з військовою технікою, знятих, наприклад, в Новосибірську, Тюмені і Красноуфімську (Свердловська область). Це дозволяє припустити, що на кордон з Україною продовжують перекидати не тільки частини із Західного і Південного окрузів, що межують з Україною, а й як мінімум з Центрального військового округу».

Нагадаємо:

  • Міністр оборони України Андрій Таран заявив, що агресія Росії лише зростає, а ескалація військового конфлікту, можливо, – неминуча.
  • У президента Володимира Зеленського 1 квітня відбулася таємна нарада щодо загострення на Донбасі та можливого нападу Росії на територію України.
  • Президент Володимир Зеленський заявляє, що попри загострення на Донбасі й активізацію російських військ біля українського кордону, Україна продовжить прагнути припинення вогню на сході.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *